(Miss) Mu Group:

Tuesday  – AM Interview, Wednesday  – On-Stage Interview, Thursday –  Evening Wear/Social Impact, Friday  – Talent

  1. Charm of the Chesapeake, Tayler Troup  – Vocal
  2. Western Maryland, Allison Redman  – Violin
  3. Washington County, Brooke Nixon  – Vocal
  4. National Harbor, Brelynn Hunt  – Dance
  5. Frederick, Kendal Neel  – Vocal
  6. Free State,  Megan, Cox  – Saxophone
  7. Potomac, Tamara Allard – Gymnastics

(Miss) Delta Group:  

Tuesday –  AM Interview (1 – 4), Tuesday –  PM Interview (5 – 7) , Wednesday – Talent, Thursday –  On-Stage Interview, Friday –  Evening Wear/Social Impact

  1. Preston Fest, Kenyatta Beazer  – Vocal
  2. Mason Dixon, Taylor Lokey  – Baton Twirling
  3. Heritage Days, Sara Farmer  – Vocal
  4. Frostburg, Madison Blumenauer  – Dance
  5. Black-Eyed Susan, Preetcharn Saund  – Cello
  6. Westernport, Lacey Hoopengarner  – Dance
  7. Appalachia, Laney Puhalla –  Baton Twirling

(Miss) Sigma Group:

Tuesday – PM Interview, Wednesday – Evening Wear/Social Impact, Thursday  – Talent, Friday –  On-Stage Interview

  1. White Oak, Gretchen Stenger –  Vocal
  2. Bel Air Independence Day, Kelsey Scott –  Dance
  3. Allegany County, Caitlyn Stupi –  Cello
  4. Francis Scott Key, Vinielle Acha-Morfaw –  Monologue
  5. Cumberland, Brittany Brown –  Dance
  6. Southern Maryland, Natalia Salmon –  Vocal
  7. University City, Gabrielle Kerby –  Vocal

Miss Maryland’s Outstanding Teen

(Outstanding Teen) Mu Group:

Wednesday –  Early AM Interview,  Wednesday –  Fitness, Thursday –  Evening Wear/On-Stage Question, Friday  – Talent

  1. Mountain City, Sarah Curley  – Steel Drum
  2. Free State, Lindsay Miller  – Dance
  3. Appalachia, Lily Roser  – Dance
  4. University City, Brielle Windle – Vocal
  5. Frederick, Bridget O’Brien  – Dance

(Outstanding Teen) Delta Group:

Wednesday  – Mid AM Interview, Wednesday –  Talent, Thursday  – Fitness, Friday  – Evening Wear/On-Stage Question

  1. Black-Eyed Susan, Jade Smith  – Saxophone
  2. Francis Scott Key, Madi Spencer  – Dance
  3. Frostburg, Abby Duncan  – Dance
  4. Preston Fes,t Claire Coffey  – Dance
  5. Charm of the Chesapeake, Rachel Boyd  – Vocal/Piano
  6. White Oak, Taylor  – Shay Vocal

(Outstanding Teen) Sigma Group:

Wednesday  – PM Interview,  Wednesday  – Evening Wear/On-Stage Question, Thursday – Talent, Friday Fitness

  1. Western Maryland, Emily Yi  – Dance
  2. Southern Maryland, Erin Judge  – Vocal
  3. Allegany County, Victoria Endicott  – Dance
  4. Potomac, Madison Carbaugh  – Dance
  5. Washington County, Erika Long  – Vocal
  6. National Harbor, Cynthia Quinton  – Singing/Signing